TR / EN
16 Kasım – 17 Kasım 2015 tarihleri arasında, Culture.pl işbirliği ile, Poznan School of Form’un direktörü akademisyen Agnieszka Jacobson ve School of Form, Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Dawid Wiener liderliğinde gerçekleştirilen Tasarım Eğitiminde Yeni Formlar Atölyesi gerçekleştirildi.
Tarih: 16 Kasım - 17 Kasım 2016 Saat: 18:00
Yer: İstanbul

16 Kasım – 17 Kasım 2015 tarihleri arasında, Culture.pl işbirliği ile, Poznan School of Form’un direktörü akademisyen Agnieszka Jacobson ve School of Form, Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Dawid Wiener liderliğinde gerçekleştirilen Tasarım Eğitiminde Yeni Formlar Atölyesi’nde, akademisyenlerin katılımıyla, tasarım eğitiminin hümanist bilimlerle bağları incelenerek, uluslararası bir tasarım eğitimi modeli geliştirildi.

Tasarım Eğitiminde Yeni Formlar Atölyesi’nde;

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden Zafer Akay,
İzmir Ekonomi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden Gökhan Mura, ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden Dalsu Özgen, İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden Şebnem Timur, İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden Aysun Ateş Akdeniz, Medipol Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden Yasemin Soylu, Okan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden Nehir Taştan, Koç Üniversitesi Design Lab’den Aykut Coşkun katılım gösterdi.

Atölye, Agnieszka Jacobson ve Dawid Wiener’ın School of Form’un tasarım eğitim modelinin ve organizasyon yapısını katılımcılara aktarması ile başladı. Tasarım eğitiminde beşeri bilimlerin önemli bir araç olduğu, tasarımda duygu değeri, motivasyon ve davranış değişikliği için tasarımın önemi tartışıldı.

Öğrencileri yaratıcı olmaya yönlendirecek yaratıcı araçlar ve bu araçlar üzerine kavramsal egzersizlerle devam eden atölye, tasarım eğitiminde empati ve yaratıcı aklın algısını yönlendirme teknikleri ile son buldu.
E-BÜLTEN
ARKADAŞINA ÖNER